Zindanlar karanlık ve tehlikelerle dolu…

Roguelike/TBS türündeki Darkest Dungeon karanlık atmosferi ve zorluğu ile ilgimizi çekmeyi başardı. Birbirinden farklı karakterler arasından seçeceğiniz 4 kişilik bir ekip ile çeşitli zindanları keşfedip görevleri yerine getirmeniz gerekiyor. Her zindan öncesi yanınıza sadece belirli miktarda ekipman alabiliyorsunuz o yüzden özel olarak hazırlamanız çok önemli. Karakterlerin stres seviyesine dikkat edin çünkü sadece düşman saldırıları değil, aşırı stres de onların sonunu getirebilir.

Sonunu getirmek derken, herhangi bir checkpoint sistemi olmayan Darkest Dungeon’da ölen karakterlerinizin sonsuza kadar öleceğini de belirtelim. Şuan yapım aşamasında olan ikinci oyunlarının 2021’de erken erişime gireceği belirtiliyor ama net bir tarih henüz verilmedi.

Geçen günlerde Epic Games’te bedava olarak verilen oyunu almayı umarız atlamamışsınızdır...

Cyberpunk'ın başı beladan kurtulamadı...

Piyasaya sürülüşünden bu yana olumlu ya da olumsuz olarak sürekli adından bahsettiren Cyberpunk'a toplu dava açıldı.

Dava sebebi olarak; "yanlış ve yanıltıcı” açıklama yaptığı iddia ediliyor. Başka bir suçlama ise “şimdiki nesil konsollarda hatalar ve sorunlar nedeniyle oynanamaz durumda olduğunu açıklamadığı" olarak belirtiliyor. Tüm bunlara ve CD Projekt'in hisselerinin oyunun çıkışı sürecinde %29 düşmesine rağmen, Cyberpunk 2077; 13 milyon kopya sattı ve Steam'de 2020'nin en çok satanlar listesine girmeyi başardı.

Tüm bu hatalar ve drama, Cyberpunk 2077'nin bir mizah öğesi olarak kullanılmasına da yol açtı haliyle. Dreamon Stuidos'un oyun geliştiricilerinden Anders Lundbjörk, PS1 için "geliştirdiği" Cyberpunk 2077 demosunu sosyal medyada paylaştı.

The Forest kaldığı yerden devam ediyor.

4 yıllk erken erişim ile serüvenine başlayıp 2018 yılında tam sürümünü yayınlayan The Forest, elde ettiği büyük başarıyı korumaya niyetli.

Devam oyunu olarak yayınlanan fragmanda bize yenilenen grafikler ve değişen fizik motoru özenle gösterilmiş. Özellikle kürekle toprağın kazıldığı sahne inanılmaz başarılı duruyor.

Umarız Sons of the Forest da trailerda gösterilen ile tam sürümü arasında dağlar kadar fark olan oyunlardan biri olmaz...

İndirimdeki Oyunlar